Čo je modrotlač?

je technika farbenia látok. Pri výrobe pravej modrotlače sa využíva tzv. negatívna tlač. Najčastejšie na biele plátno je vzor natlačený špeciálnou kašou nazývanou pap, ktorý slúži na zamedzenie prístupu farbiva ku vláknu v mieste vzoru pri nasledujúcom farbení. Samotné farbenie prebieha v roztoku indiga – kype, kde plátno získa typickú tmavomodrú farbu. Po následnom vypraní papu sa na modrej ploche objaví biely vzor.

Ako sa starať o odevy z modrotlače?

Prebytočné farbivo sa aj napriek dôkladnému praniu neodstráni ihneď, preto je vhodné prať modrotlač spočiatku samostatne, ideálne ručne v mydlovej vode. Pred praním odporúčam produkt najskôr vymáčať v octovom kúpeli.

  • Pranie v pračke pri max 30° (pranie ručne je však vždy šetrnejšie )
  • Žehlenie pri max 110°
  • Nesmie sa bieliť chlórom
  • Nesmie sa chemicky čistiť
  • Nie je možné sušiť v sušičke

Nezafarbia sa mi pri praní biele vzory?

Nie 🙂

Kde si ešte môžem Vaše oblečenie kúpiť? Dá sa niekde vyskúšať?

Zopár mojich produktov nájdete v predajniach UĽUV – Bratislava, Tatranská Lomnica, Banská Bystrica, Košice, poprípade vo Vibe store – obchodné centrum VIVO, Bratislava. Po telefonickom alebo mailovom dohovore Vás rada privítam u mňa v ateliéri, kde si budete môcť pozrieť a vyskúšať odevy z mojej tvorby.

Doručujete aj do zahraničia?

Áno, prostredníctvom pošty posielam do okolitých krajín – Česka, Poľska, Nemecka, Rakúska, Maďarska. Pokiaľ by ste mali záujem o doručenie do inej krajiny, tak ma prosím kontaktujte mailom na misena@misena.sk

Kde sú Vaše produkty vyrábané?

Látky, ktoré si sama navrhnem si častokrát aj sama potláčam. Tento proces teda prebieha u mňa v ateliéri. Natlačené látky a ich následné farbenie v roztoku obsahujúce indigo prebieha v špecializovanej dielni na Slovensku alebo Čechách. Po zafarbení látok prichádza proces šitia, ktorý je výlučne na Slovensku 🙂

Pracujete len s modrotlačou?

Nie, pracujem aj s inými technikami ako napríklad sieťotlač alebo strojová výšivka.

Ak mi oblečenie nebude sedieť, môžem ho vrátiť alebo vymeniť?

Áno, nenosené a nepoškodené oblečenie môžete do 14 dní od doručenia vrátiť alebo vymeniť za iný tovar. Netýka sa to pri objednávkach šitých na mieru. Tovar zašlite na adresu: Michaela Juhász, Lastomír 442, 072 37. Prosím, napíšte mi na misena@misena.sk za čo by ste chceli tovar vymeniť. Ak nemáte o výmenu záujem pošlite mi č. objednávky a č. účtu.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email